Nasiona konopi nie luskane

Dla kogo jest białko konopne?

Białko konopne to dobre rozwiązanie dla alergików oraz osób preferujących produkty mało przetworzone, to dodatek dietetyczny dla osób wrażliwych lub uczulonych na białka pochodzenia zwierzęcego. Stosując białko konopne jako dodatek prozdrowotny do owocowych koktajli podnosi się ich wartość odżywczą i dostarcza kompletu aminokwasów egzogennych. Białko konopne należy traktować jako kompleks roślinny nisko przetworzony składający się z naturalnie występujących w nasionach konopi siewnych dużych ilości białka, błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz związków mineralnych i przeciwutleniaczy.

Czy białko konopne jest lekkostrawne w porównaniu z innymi białkami?

Zgodnie z literaturą naukową białko konopne trawione jest aż w 91% – 98% co znaczy, że jest bardzo dobrym źródłem aminokwasów do budowy białka w organizmach zwierzęcych.

Białko konopne jest lekkostrawne i szybkostrawne dzięki albuminie i estedynie mimo niższej zawartości lizyny, której więcej jest w powodującej alergie soi czy jajkach. Białko konopne jest jednak łatwiej przyswajalne przez organizm niż białko sojowe.

Białko konopne składa się z 21 aminokwasów niezbędnych do prawidłowego działania organizmu. Te cenne aminokwasy BCAA (aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach) wspomagają przyrost i regenerację tkanki mięśniowej. Stanowią podstawę w suplementacji dla sportowców.

W 30 g porcji odżywki białkowej znajduje się 11 g białka konopnego.

Przy obróbce cieplnej zmniejsza się strawność białka konopnego o 10%, dlatego najlepiej wykorzystywać w swojej diecie produkty na bazie białka konopnego w postaci odżywki, koktajlu lub dodatku do deserów bez obróbki termicznej.

Białko z nasion konopi to bardzo dobre źródło błonnika.

W 30 g odżywki białkowej zawiera się ok. 7-8 g błonnika. Dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego powinno się spożywać od 25 do 35 g błonnika każdego dnia, co może przyczynić się do poprawy zdrowia w wielu aspektach m.in.:

- wsparcie funkcji jelit i flory bakteryjnej

- zmniejszone ryzyko zachorowania na raka jelita grubego

- poprawa poziomu cukru we krwi

Białko z nasion konopi zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe.

Mimo pozbawienia znacznych ilości tłuszczy w procesie produkcji białko konopne posiada ich ok. 10%. W porcji 30 g odżywki zawiera się ok. 3 g tłuszczy nienasyconych.

Kwasy tłuszczowe w białku konopnym mają idealną proporcję 3:1 kwasów tłuszczowych omega-6 w stosunku do omega-3. Co oznacza, że redukują stany zapalne i obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.
Zawierają również od 2% - do 4% kwasu GLA (gamma-linolenowego), który jest niedostępny w większości żywności. Kwas linolowy oraz kwas linolenowy odpowiadają za stan skóry, włosów i oczu, również za procesy myślowe. Mają za zadanie oczyszczanie arterii, zapobiegają miażdżycy, zawałom serca, udarom, ponieważ regulują poziom lipidów we krwi i odgrywają zasadniczą rolę w systemie odpornościowym wspomagają prace wątroby i oczyszczają organizm z toksyn. Chronią przed chorobami przewlekłymi.

Po otwarciu opakowania należy chronić przed utlenianiem się tłuszczy. W tym celu należy przechowywać odżywkę białkową w zamkniętym opakowaniu w chłodnym i nienasłonecznionym miejscu.

Białko konopne jest bogate w minerały, witaminy i przeciwutleniacze.
Nasiona konopi to doskonałe źródło minerałów i witamin, wśród nich: wapń, magnez, potas fosfor, żelazo, cynk, miedź, mangan, witaminy (B1, B2, C, E), lecytyna, karoten.

Białko konopne ma działanie antyoksydacyjne dzięki lignanamidom związkom chroniącym komórki przed uszkodzeniami w skutek aktywności wolnych rodników.  
Białko konopne to 100% naturalny produkt, który pochodzi z konopi siewnej, włóknistej, w skład której nie wchodzi THC (psychoaktywny kannabinoid).

Jakie dawkowanie białka konopnego?

Rekomendowane dawkowanie białka konopnego to ok. 30 g na dobę.

Przepis na odżywczy koktajl białkowy: 30 g białka konopnego zblendować z bananem, pomarańczą i jogurtem.

> Zobacz cennik produktów oraz informację jak zamówić