Zapotrzebowanie na krzem w formowaniu kości i chrząstki stawowej u kurcząt
W przeprowadzanych badaniach sprawdzano zapotrzebowanie na krzem w tworzeniu tkanki łącznej i chrząstki stawowej u kurcząt. Dowiedziono w nim między innymi, że krzem odgrywa istotną rolę nie tylko w ich tworzeniu, ale i budowie szkieletu w ogóle.
Czytaj więcejWpływ krzemu na wzrost i rozwój kurcząt
W pracy pod tytułem "Krzem – niezbędny składnik żywieniowy dla kurcząt" autorstwa Edith M. Carlisle z Zakładu Nauki o Środowisku i Żywieniu z Uniwersytetu Kalifornijskiego z Los Angeles opisano przebieg oraz rezultaty badania wpływu zawartości krzemu na kurczęta. Okazało się, że pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego wzrostu oraz rozwoju kurczaków.
Czytaj więcejWpływ krzemu na obniżenie cholesterolu i poziomu trójglicerydów we krwi
Lista udokumentowanych korzyści zdrowotnych ze spożywania produktów bogatych w krzem wciąż rośnie wraz z przeprowadzaniem kolejnych badań.
Czytaj więcejWpływ krzemu na kształtowanie układu kostnego u kurcząt
Krzem jest pierwiastkiem, który ma ogromny wpływ na zdrowie zwierząt. Jest on obecny we wszystkich płynach ustrojowych, a także tkankach. Ma on duże znaczenie nie tylko w przypadku bezkręgowców, ale również kręgowców. Zapotrzebowanie na krzem u młodych kurcząt jest bardzo wysokie. Bierze on udział w kształtowaniu układu kostnego u kurcząt, a także przyrost masy.
Czytaj więcejZastosowanie ziemi okrzemkowej w chowie indyków
W tym artykule wykażemy wpływ dodatków do pasz w formie krzemionki (ziemi okrzemkowej) na wydajność produkcji i zdrowie Indyków. Pokażemy także jak dezynfekcja odchodów brojlerów, z zastosowaniem ziemi okrzemkowej niweluje rozwój chorób w hodowli.
Czytaj więcejBiodostępność i skuteczność preparatów i suplementów diety zawierających krzem.
Biodostępność i skuteczność suplementów krzemowych to parametry, które są ze sobą ściśle powiązane. Biodostępność nie tylko krzemu, ale i innych niezwykle ważnych dla organizmu składników odżywczych, jest określeniem stopnia, w jakim dany składnik mineralny, w tym przypadku krzem, może zostać wchłonięty w przewodzie pokarmowym oraz w jakim stopniu zostanie on wykorzystany efektywnie przez organizm.
Czytaj więcej