Szkodliwość mikotoksyn dla ludzi i zwierząt

Szkodliwość mikotoksyn dla ludzi i zwierząt

Mikotoksyna Zearalenon metabolit grzybów pleśniowych wykazuje niezwykle szkodliwe działanie zarówno na organizmy ludzkie, jak i zwierzęce. Ich negatywne oddziaływanie ujawnia się nawet w przypadku bardzo małego stężenia. Dawka trująca to już 1mg na kg zboża lub przetworów zbożowych, czy też pasz. Efektem może być silne zatrucie organizmu, które zwane jest mikotoksykozam. Co więcej może je powodować nie tylko bezpośrednie spożycie zakażonych produktów, ale nawet kontakt z zarodnikami.

Czytaj więcejBiologicznie aktywny krzem w badaniach na zwierzętach

Biologicznie aktywny krzem w badaniach na zwierzętach

Przeprowadzone badania naukowe pozwoliły stwierdzić, że rola biologicznie aktywnego krzemu u zwierząt jest bardzo duża. Pierwsze publikacje na ten temat powstały już w latach 70 - ych dwudziestego wieku. Badanie przeprowadzali naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Wpływ krzemu na kurczęta zbadała E.M. Carlisle. Badania nad szczurami zostały zrealizowane przez K. Schwartza.

Czytaj więcej


Zastosowanie ziemi okrzemkowej w kosmetologii

Zastosowanie ziemi okrzemkowej w kosmetologii

Ziemia okrzemkowa charakteryzuje się wysoką zawartością krzemu, który jest konieczny, by skóra była w świetnej kondycji, a jej koloryt wyrównany. Jest to również znakomity sposób na powstrzymanie wypadanie włosów. Ma ona właściwości regenerujące tkankę łączną około-mieszkową. W prosty sposób można ją zastosować do produkcji kremów i pudrów.

Czytaj więcej