Ziemia okrzemkowa (krzem) w walce z chorobą Alzheimera
Glin jest przydatny i znajduje szerokie zastosowanie we wszelakiej produkcji. Występuje również w glebie i powietrzu przez co dostaje się również do organizmu. Niestety istnieje duża zależność między glinem a występowaniem choroby Alzheimera.
Glin (czyli aluminium) jest przydatny i znajduje niezwykle szerokie zastosowanie na przykład przy produkcji naczyń, kosmetyków, środków owadobójczych, niektórych leków, żywności (jako konserwanty) itd.. Naturalnie (i nie tylko) występuje również w przyrodzie - glebie i powietrzu i jako taki dostaje się również do organizmu. Ponadto przez powszechne występowanie wokół nas, nasze organizmy są o wiele bardziej wystawione na jego przenikanie wewnątrz. Czy to na pewno dobrze?
Mało kto z nas jednak wie, że aluminium jest także sklasyfikowany jako neurotoksyna, a długotrwała ekspozycja na kontakt z tym pierwiastkiem - mimo, że jest wydalany z organizmu- może spowodować zatrucie. Początkowo prowadzi ona do upośledzenia układu wydalniczego powodując gromadzenie się aluminium w tkankach, a następnie przenikanie do układu nerwowego, powodując jego stopniowe, coraz poważniejsze osłabienie. Aluminium bowiem uszkadza naturalną barierę krew- mózg zabezpieczającą układ nerwowy przed szkodliwymi czynnikami i zapewniają selektywny transport jedynie niezbędnych substancji odżywczych. Uszkodzenie tej bariery będzie doprowadzać do wzrostu zawartości toksyn w mózgu, powodując obumieranie komórek mózgowych, powodując coraz poważniejsze problemy z funkcjonowaniem mózgu. Tym bardziej, że im organizm starszy, tym jego naturalne osłony działają coraz gorzej.
Już w latach 70 ubiegłego wieku lekarze odkryli zależność pomiędzy glinem a występowaniem choroby Alzheimera. Nie bez znaczenia jest wpływ uszkodzeń opisanych powyżej. Istnieją badania wykazujące zależność pomiędzy dietą bogatą w krzem, a obniżaniem poziomu aluminium w mózgu. Jest tak dlatego, że ziemia okrzemkowa sprzyja wydalaniu aluminium z organizmu, a także wielu innych toksyn dostających się do organizmu. Zawarty w niej krzem chroni przed alzheimerem. Dzięki swojej zdolności pokonywania bariery krew- mózg, połączonej z nietoksycznością dla mózgu doskonale sprawdza się jako środek wspomagający wydalaniu aluminium z organizmu- szczególnie z mózgu, chroniąc go przed Alzheimerem.
Nie warto czekać na moment, w którym stężenie aluminium w organizmie osiągnie toksyczny poziom, uszkadzając mózg. Warto urozmaicić dietę w bogate źródła krzemu, jak spożywcza ziemia okrzemkowa, by zapewnić sobie sprawny umysł i ciało.