Wpływ amorficznej ziemi okrzemkowej na zdrowie zwierząt

Wpływ amorficznej ziemi okrzemkowej na zdrowie zwierząt

Amorficzna ziemia okrzemkowa to produkt, który wspiera zdrowie, kondycję oraz wydajność zwierząt. Jej źródłem są pozostałości po pancerzach okrzemek, czyli jednokomórkowych glonów. W ziemi okrzemkowej wyodrębnia się głównie dwutlenek krzemu (SiO2), a także śladowe ilości innych składników mineralnych. Należą do nich m.in. wapno, sód, magnez, tlenek żelaza, a także glin. W przypadku podawania zwierzętom ziemi okrzemkowej do spożycia, niewielka część składników wchłaniana jest przez krwioobieg. Przybierają one formę postaci kwasu ortokrzemowego H4SiO4.

Czytaj więcej

Szkodliwość mikotoksyn dla ludzi i zwierząt

Szkodliwość mikotoksyn dla ludzi i zwierząt

Mikotoksyna Zearalenon metabolit grzybów pleśniowych wykazuje niezwykle szkodliwe działanie zarówno na organizmy ludzkie, jak i zwierzęce. Ich negatywne oddziaływanie ujawnia się nawet w przypadku bardzo małego stężenia. Dawka trująca to już 1mg na kg zboża lub przetworów zbożowych, czy też pasz. Efektem może być silne zatrucie organizmu, które zwane jest mikotoksykozam. Co więcej może je powodować nie tylko bezpośrednie spożycie zakażonych produktów, ale nawet kontakt z zarodnikami.

Czytaj więcej



Biologicznie aktywny krzem w badaniach na zwierzętach

Biologicznie aktywny krzem w badaniach na zwierzętach

Przeprowadzone badania naukowe pozwoliły stwierdzić, że rola biologicznie aktywnego krzemu u zwierząt jest bardzo duża. Pierwsze publikacje na ten temat powstały już w latach 70 - ych dwudziestego wieku. Badanie przeprowadzali naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Wpływ krzemu na kurczęta zbadała E.M. Carlisle. Badania nad szczurami zostały zrealizowane przez K. Schwartza.

Czytaj więcej